сексуално здравље

Долази са ињекцијом контрацептива


сексуално здравље Долази са ињекцијом контрацептива
Anonim

Питање

Отишао сам са ињекције депо контрацепције прије 16 мјесеци.

Од тада нисам имао свој период. Мој либидо постао је скоро непостојећи и ја сам прилично уморен и емотивно осјетљив.

Можете ли да предложите шта треба да урадим, нарочито у смислу мог либида?

Одговор

Хвала на вашем питању и жао ми је што чујем за овај проблем.

Иако је ово можда у првом реду био хормонски проблем након што је зауставио депо ињекцију, ја сам мало забринут да симптоми које сада описујете наговештавају на клиничку депресију - можда посебно с прошлошћу историје овог проблема, као што сте споменули у вашем писмо.

Требало би да саставите састанак да видите доктора како бисте објаснили како се осећате, јер мислим да би требало да имате нека основна испитивања крви.

То би требало да укључује проверу нивоа хормона, функције штитне жлезде, без обзира да ли сте анемични из било ког разлога и евентуално пробни третман како бисте видели да ли ово побољшава симптоме.

Не чините ништа о томе како мислите да не би требало да буде опција.

Искрено Ваш

Медицински тим

Лекари Савет