сексуално здравље

Добио сам тежину откако сам дошао из пилуле


сексуално здравље Добио сам тежину откако сам дошао из пилуле
Anonim

Питање

Био сам на таблету Логинон прије око шест недеља (ово сам узимао 16 година). Почела сам да трпим од мигрене и тако су рекли да су ми доктори престали.

Главобоља су престала. Проблем је што сам ја ставио на камен у последњих шест недеља или тако.

Навике у исхрани нису се промениле, али се више не уклапам у 90% одјеће - имала сам тест крви за тироид и холестерол.

Данас сам отишао код доктора (видио локум) и све што је рекла је да су то вероватно моји хормони, нисам изгледала дебела и вратила се за четири недеље ако није било побољшања.

Осећам се веома несрећно због овога и осећам да није дато никакво дефинитивно или одговарајуће објашњење, а камоли охрабрење да би то било боље.

Знам да узимање пилуле може проузроковати повећање телесне тежине, али нисам чуо да би то могло да се деси - да ли мислите да је то случај или треба ли добити друго мишљење?

Одговор

За жене је много чешће ставити тежину на таблету. Стицање тежине заустављања је неуобичајено.

Мислим да не можете претпоставити да је због заустављања пилуле. Међутим, ако сте били на пилулама већ 16 година, онда је заустављање ваше тело поставило кроз период прилагођавања.

Ово би могло укључити и привремено повећање телесне тежине. То не значи, жао ми је што вам кажем, да ће се опет смањити, иако је мало вероватно да ће наставити да расте.

Можда је ово сложенија прича него што се чини. Можда је ваша тежина само део других животних промена за вас сада?

Мислим да је мало вероватно да је ово повећање телесне тежине последица било ког процеса болести - поготово пошто сте управо имали неке провере.

Начин да се то реши јесте да се позабавите ситуацијом док га пронађете, а не да наставите да трпате узроке.

Једини начин да се то доведе под контролу и обрнути је пробна и тестирана промена у дијети плус вежба.

Искрено Ваш

Медицински тим

Лекари Савет